sok z wyciskarki Hurom drugiej generacji Druga generacja wyciskarek Hurom to urządzenia, które pozwalają na przygotowywanie bardziej klarownego soku. Tak naprawdę nie będzie tam wyciskanych żadnych grudek, które potem mogą być niekorzystnym elementem dla smaku soku.

Silnik w urządzeniu został przygotowany tak jak w pierwszej generacji i gwarantuje nam 150 W mocy. Dostajemy urządzenia, które kręcą się 40 razy na minutę. Tym samym można otrzymywać taki sok, w którym wartość składników odżywczych jest tak naprawdę ogromna, ponieważ wszystkie cenne minerały i witaminy są tam skutecznie zachowane. Zasada przy tych urządzeniach jest bowiem bardzo prosta. Im mniej będzie obrotów tym lepszy będzie sok. Oczywiście firma postarała się także o prowadzenie pewnych innowacyjnych rozwiązań w stosunku do pierwszej generacji swoich urządzeń. Między innymi mamy pewne zmiany, gdy chodzi o misę.

wielkość otworu w wyciskarce Zwiększony został w niej otwór, którym będzie uciekać pulpa. W praktyce sprawdza się to bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu będzie można się jej dużo szybciej pozbyć. W pierwszej generacji było to utrudnione i często bez szczoteczki nic się nie dało zrobić w trakcie czyszczenia. Teraz otwór jest duży i nawet palcem będzie można tam przeczyścić wylot. Dlatego to rozwiązanie dobrze się sprawdziło. Mamy także możliwość kontrolowania wylotu pulpy z urządzenia. Poprawione zostało sito, które daje nam możliwość uzyskiwania lepszego, bardziej klarownego soku. Nie ma tam zakamarków, w których może nam zostawać pulpa. Wielką zaletą będzie także to, że mamy specjalnie przygotowane sito, które łatwiej będzie się czyściło. Oczywiście kluczowym elementem każdego urządzenia jest wałek, który odpowiada za jego pracę i tutaj został on sporo zmieniony.

wydajność wyciskarek Hurom Mamy tutaj innowacyjne rozwiązanie, ponieważ znajdują się na nim dwa liście tnące, które będą od razu rozdrabniać to co będziemy wrzucać i tym samym proces wyciskania będzie wydajniejszy niż w wałku z pierwszej generacji z jednym liściem. Dodatkowo wałek ma więcej kanałów wyciskających sok, które wpływają na jego większą wydajność. Poradzi sobie sprawnie z trawami pszenicznymi, ziołami czy naciami. Okazuje się, że w drugiej generacji można z ziół uzyskać nawet 40% więcej soku wrzucając taką samą ilość surowca. Dlatego widać wyraźnie, że tutaj producenci pomyśleli o udoskonaleniach i te dobrze się sprawdzają. Bez zmian, pozostał otwór, którym wkłada się surowiec. Ogólnie jednak można powiedzieć, że urządzenie zostało dobrze przygotowane i świetnie się sprawdza, dlatego można polecić jego wybór szukającym dobrej wyciskarki dla siebie.