wyciskany sok z cytryn Sok z cytryn. Cytryna wyróżnia się tym, że ma najwięcej witaminy C ze wszystkich cytrusów. Dodatkowo jest tam sporo błonnika, nie ma tłuszczu i sodu. Trzeba pamiętać, że cytryna może hamować również wchłanianie tłuszczu z pokarmu przez organizm. Skórka z cytryn to bogate źródło cennych substancji roślinnych, fitoskładników, które określa się jako monoterpeny. Dzięki nim formowanie komórek rakowych będzie zatrzymane. Cytryna jest soczysta, włóknista, ale miękka, dlatego sprzęt do wyciskania soku bez problemu sobie z nią poradzi. Przed wyciskaniem należy usunąć skórę. Sok warto rozcieńczyć albo mieszać z innym bo będzie mocno kwaśny. 

Sok figowy nadaje się między innymi do leczenia hemoroidów i niektórych nowotworów takich jak rak skóry. Zaleca się przy astmie i cukrzycy. Figi pomocne będą w walce z nudnościami, bólami głowy czy gorączką. Nie będą rosnąć w naszym klimacie i są trudno dostępne w sprzedaży. Jednak można je czasami zdobyć i na pewno sok z nich będzie bardzo smaczny i zdrowy.

sok z granatu Sok z granatów. Sok z granatów ma bardzo długą listę zalet. Może wpływać na ujędrnienie skóry, poprawia wytrzymałość mięśni, daje dużo energii i poprawia wytrzymałość organizmu. Można dzięki niemu redukować tkankę tłuszczową i zmarszczki. Poprawia wzrok, chroni przed łamaniem kości, pomaga usprawnić pracę układu moczowego oraz poprawi trawienie. Zwalcza bezsenność, reguluje kłopoty z cyklem menstruacyjnym, poprawia utrzymać stabilność emocjonalną i ogólny stan psychiczny. Wpływa na lepszą pamięć, pobudza do wzrostu włosy i zmniejsza objawy depresji.

sok z grejpfruta Sok z granatów to skuteczny element w zaburzeniach związanych z menopauzą oraz artretyzmem, wpływa na szybsze gojenie się blizn. Wyciskarki sprawdzą się bardzo dobrze przy granatów. Zarówno poziome i pionowe. Aby wycisnąć granat należy wydobyć z niego okrągłe pestki otoczone miąższem a łupinę wyrzucić.

Sok z grejpfrutów. Jest cennym źródłem witaminy C i działa podobnie jak inne cytrusy. Może wpływać na system odpornościowy. Zapobiega formowaniu się komórek rakowych oraz nowotworów. Wspomaga trawienie, chroni przed krwawieniem dziąseł. Grejpfruty są pomocne w walce z grypą albo kaszlem.Mogą redukować tkankę tłuszczową i wyrównują poziom cukru we krwi. Podobnie jak inne cytrusy są miękkie, dlatego każdy sprzęt sobie z nimi dobrze poradzi i wyciskanie soku nie będzie stanowiło żadnego problemu. Na pewno warto go włączyć do diety, ponieważ cennych składników gwarantuje bardzo wiele i korzystnie działa na organizm w związku z tym każdy go doceni.