wybór odpowiednich owoców na sok Teoretycznie wyciskanie soku będzie proste, ale warto wiedzieć jak można to robić, by rezultaty były lepsze. Warto świadomie wybierać produkty, z jakich nasz sok będzie powstawał. Oczywiście bardzo ważne jest także to jak przygotowywać będziemy te owoce i warzywa, które będą przeznaczone do przygotowywania naturalnego soku.

Jak należy myć owoce i warzywa? Trzeba zebrać wszystkie owoce i warzywa, które należy umyć. Korzystając z sita będzie można umieścić je na zlewozmywaku. Nie używamy do mycia ani gorącej ani zimnej wody. Należy myć owoce pod wodą letnią. Czasami można umyć warzywa rosnące pod ziemią z użyciem szczotki uważając jednak, by nie doprowadzić do uszkodzenia takich warzyw. Po myciu warto zwracać uwagę na to czy nie zostały jakieś resztki ziemi, brudu czy piasku na owocach. Odkroić należy między innymi te fragmenty, na których będą jakieś mechaniczne uszkodzenia. Nadpsute owoce należy wyrzucić, trzeba także uważać na pleśń, która bardzo szybko się rozprzestrzenia.

cytrusy do wyciskania Owoce cytrusowe należy obrać ze skórki. Jeśli znajdują się w owocach bardzo twarde pestki jak w brzoskwiniach czy śliwkach należy je usunąć. Inaczej będzie można doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, które będzie wyciskać sok. Trzeba rozkroić owoce takie jak jabłka czy gruszki, ponieważ niekiedy na takich owocach nie widać żadnych oznak, a w środku gniazdo nasienne będzie już spleśniałe. Do krojenia jabłek można używać specjalnego przyrządu, który sprawi, że jednym ruchem będzie można podzielić jabłko na 8 kawałków i tym samym nie będzie żadnego problemu z jego umieszczeniem w otworze wsadowym wyciskarki.

przygotowanie warzyw do wyciskania Można taką krajalnicę kupić praktycznie w każdym hipermarkecie. Twardy surowiec warto sobie kroić na mniejsze kawałki, ponieważ dzięki temu będzie można wycisnąć jeszcze więcej soku. Urządzenie lepiej poradzi sobie właśnie z takimi surowcami, które będą wcześniej już podzielone na mniejsze kawałki. Jest to praktyczne rozwiązanie, które warto wykorzystywać, by uzyskiwać więcej cennego dla zdrowia soku. Dzięki takim poradom każdy kto chce przygotowywać sobie świeży sok będzie wiedział jak się tym zająć i dużo łatwiej będzie można się zatroszczyć o przygotowanie takiego soku, który rzeczywiście spełni oczekiwania, będzie zdrowy i może świetnie smakować.