zdrowe owoce i warzywa na soki Jakie owoce i warzywa należy kupować? Owoce trzeba kupować w sezonie. Te, które będą kupowane poza sezonem najczęściej pochodzą z dalekich krajów i w związku z tym będą zbierane zanim dojrzeją, ponieważ mają przed sobą bardzo długą drogę.

To sprawia, że często brakuje im cech charakterystycznych dla dojrzałych i dorodnych owoców. Wybierając owoce należy kierować się zmysłami. Warto szukać owocu tak długo aż będzie się dało go znaleźć. to , że owoc jest mniej popularny w danym momencie może znaczyć, że nie ma na niego sezonu. Jeśli na owocach jest pleśń to trzeba unikać. Nie kupuje się takich owoców, pleśń szybko się przenosi. Kupujemy zawsze owoce, które wyglądają naturalnie. Nie ma sensu kupowanie takich, które wyróżniają się spośród innych bo to znak, że nie są naturalne. Warto patrzeć na obtarcia, obicia czy plamy, które wskazują, że takie owoce nie są dobrze zabezpieczone w czasie transportu.

waga owoców świadczy o ich jakości Warto wykorzystywać swoje zmysły do oceniania owoców, ponieważ mogą nam o nich bardzo wiele powiedzieć. Można lekko dotknąć owoc, ponieważ każdy gatunek jest charakterystyczny i będzie miał konkretne warunki, które będą świadczyć o tym, że jest on rzeczywiście dojrzały. Jeśli kupuje się owoce to trzeba wybierać takie, które są dostępne luzem na półkach. Trzeba bowiem wtedy wybrać takie, które są ładne. Jeśli kupujemy zbiorcze opakowania to najczęściej będą to gorsze jakościowo owoce. Poza tym nie mam kontroli nad tym co będzie się znajdować w środku. Jeśli podniesiemy torbę i będzie ona wydawała się ciężka jak na ilość owoców to znaczy, że wybór jest dobrze dokonany.

Porady dla użytkowników wyciskarki. Do pozyskiwania soków należy używać świeżych owoców i warzyw. Przechowywanie sprawia, że owoc wysusza się i traci swój sok i cenne składniki odżywcze. Trzeba pamiętać, że świeży sok nie ma nigdy takiej konsystencji i smaku co soki z kartonów. Powinien być gęstszy i dużo bardziej esencjonalny. W trakcie przechowywania zmienia się struktura owoców. Dlatego trzeba pamiętać, że sok wyparowuje i z owocu nie uda się go pozyskać tak dużo jak wcześniej.

wygląd zdrowych owoców Warto pamiętać, że im wolniej pracuje się nad uzyskiwaniem soku tym efekty będą lepsze. To wyciskarka powinna wyznaczać tempo wyciskania i do tego należy dopasować również tempo podawania jej surowca do pracy. Lepiej będzie drobno kroić surowiec, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie można uzyskiwać korzystne efekty pracy i wydajność urządzenia będzie większa. Jeśli chcemy wyciskać z ziół to warto je wcześniej namoczyć, ponieważ wtedy wyciskarka lepiej sobie z nimi poradzi.