kitchen

Choć roleta rzymska nie kojarzy się z pomieszczeniami biurowymi i rzadko jest tam wykorzystywana montaż tego typu wewnętrznej osłony okiennej bez wątpienia będzie ciekawym rozwiązaniem. Jest to piękna i niezawodna osłona okienna, która doda elegancji każdemu pomieszczeniu biurowemu. Dlatego jeśli szukamy czegoś co będzie nie tylko funkcjonalne, ale również ozdobi pomieszczenie powinniśmy postawić właśnie na roletę rzymską.

Jest ona znacznie atrakcyjniejsza niż standardowe rolety materiałowe a także żaluzje, ponieważ po zwinięciu tworzy ozdobną harmonijkę. Jeśli jednak chcemy nadać pomieszczeniu biurowemu wyjątkowo eleganckiego sznytu postawmy na roletą rzymską, która posiada widoczne fałdy materiału nawet podczas gdy jest rozwinięta. Dzięki temu cały czas będzie prezentowała się pięknie jednocześnie pełniąc swoją funkcję osłaniającą.

Nie bójmy się wykorzystywać tego typu rolet w takim pomieszczeniu jakim jest biuro ponieważ wybór tkanin z jakiego może zostać wykonana roleta jest ogromny, a dopasowanie jej do naszych potrzeb nie będzie stanowiło  żadnego problemu. Możemy postawić na roletę rozpraszającą światło słoneczne, która nie zaciemni pomieszczenia, taka roleta będzie wykonana z przepuszczalnego lekkiego materiału zazwyczaj w jasnym kolorze. Roleta rzymska w takim wydaniu pozwoli także odseparować się od spojrzeń z zewnątrz nie zabierając przy tym światła dziennego.

workingWybór rolet rzymskich jest ogromny. Możemy postawić na prostotę, ale również do wyboru mamy wzorzyste wyszukane tkaniny oraz niezliczone możliwości kolorystyczne. Wyboru możemy dokonać także pomiędzy mięsistymi, cięższymi lub lekkimi tkaninami przypominającymi woal, a także różnymi ozdobnymi drapowaniami materiału.

Nowoczesne rolety rzymskie są bardzo praktyczne, posiadają przymocowane rzepy dzięki którym z łatwością możemy zdjąć przybrudzony materiał, aby go wyczyścić. Jest to z pewnością duży atut przemawiający za zakupem rzymskiej rolety do pomieszczenia biurowego, które powinno prezentować się schludnie i elegancko. Rolety rzymskie możemy oddać do pralni jednak sami także poradzimy sobie z ich czyszczeniem jeśli mamy takie życzenie. Wystarczy odczepić rzep od listwy, a roletę umieścić w pralce. Pamiętajmy tylko aby temperatura prania nie przekraczała 30 stopni Celcjusza. Konieczne będzie także zrezygnowanie z wirowania.

Przed zakupem rolety rzymskiej pamiętać należy, aby dokładnie dobrać jej rozmiar do okna. Warto wiedzieć, że powinna być ona większa od otworu okiennego o 3cm dzięki czemu będzie dobrze się prezentować. Jeśli jednak roleta ma zakrywać pojedyncze skrzydło okna, które chcemy uchylać postawmy na nico mniejszą jej wersję, którą będziemy wygodnie użytkować i cieszyć wzrok na co dzień.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty należy stwierdzić, że bez wątpienia rolety rzymskie znajdą zastosowanie w biurze ponieważ łączą w sobie  niezwykłą funkcjonalność z piękną prezencją, a na obu tych cechach zależy każdemu jeśli chce cieszyć się w swoim miejscu pracy z praktycznych i ładnych przedmiotów użytku codziennego.