kolornik do zębów

Choć niemal każdy marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, często możemy usłyszeć o tym, że osiągnięcie tego celu jest trudniejsze niż mogłoby się to nam wydawać. Bywa, że spodziewanych rezultatów nie przynosi ani domowa higienizacja, ani regularne wizyty u stomatologa. Jak wyjaśnić więc ten fenomen?

Czy śnieżnobiałe zęby są w ogóle możliwe do uzyskania?

Jak to możliwe, że zęby dwóch osób potrafią mieć radykalnie różne odcienie nawet pomimo tego, że mamy do czynienia z osobami podejmującymi te same działania związane z higieną jamy ustnej? Dzieje się tak dlatego, że kolor zębów nie jest wcale z definicji śnieżnobiały. Jego odcień jest uzależniony przede wszystkim od zębiny – jednej z tkanek, które tworzą ząb. Zębina może mieć zróżnicowane odcienie. Zmiany w ich obrębie wyjaśnia się przede wszystkim zwracając uwagę na uwarunkowania genetyczne. Nie da się jednak ukryć, że rola czynników zewnętrznych również jest niemożliwa do zignorowania. W tym kontekście najczęściej wspomina się o diecie, choć na kolor naszych zębów mogą mieć wpływ także leki, zwłaszcza gdy przyjmujemy je regularnie.

Nie tylko zębina przesądza jednak o tym, jak piękny będzie uśmiech, którym będziemy obdarzać osoby w naszym otoczeniu. Nie mniej ważną rolę ma do odegrania szkliwo zębowe. Jeśli jest ono naturalnie cienkie lub starte, dochodzi do sytuacji, w której zębina zaczyna przez nie prześwitywać. Z wiekiem, na kolor szkliwa zębowego wpływają także nasze nawyki żywieniowe. Szybko daje o sobie znać skłonność do picia kawy, herbaty oraz czerwonego wina. Już we wczesnej młodości dobrze jest więc dostrzegać zależność między codziennym menu oraz kolorem zębów.

Jak uczynić zęby śnieżnobiałymi?

Czy uwarunkowania genetyczne i miłość do kawy skazują nas na zęby w odcieniach szarości? Osoby, które uważają, że jest im pisany taki właśnie scenariusz, powinny pomyśleć o udaniu się do stomatologa z Warszawy, a następnie, o porozmawianiu z nim o technikach wybielania zębów. Kolor zębów, dzięki nowoczesnym technikom, można poprawić nawet o kilka odcieni. Co przy tym szczególnie warte podkreślenia, dziś odchodzi się już od technik inwazyjnych stawiając na te, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

gość na zabiegu wybielania zębów

Nie ma jednej metody cieszącej się opinią stuprocentowo skutecznej. Gdybyśmy jednak chcieli wskazać na tą, która cieszy się szczególnie dużym powodzeniem, z pewnością byłoby to wybielanie zębów z wykorzystaniem specjalistycznej lampy. Podczas jej stosowania powierzchnia uzębienia jest pokrywana specjalnym preparatem, którego właściwości są aktywowane przez światło lampy. Zabieg trwa od 60 do 90 minut i natychmiast po jego zakończeniu można cieszyć się jego pierwszymi widocznymi efektami.

Popularna jest także metoda nakładkowa, wysoko ceniona także dlatego, że nie wiąże się z dużymi kosztami. Podczas wizyty w gabinecie od pacjenta pobierane są wycinki uzębienia. Te trafiają do technika, technik zaś odpowiada za wykonanie spersonalizowanych nakładek. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje nakładki idealnie dopasowane do jego potrzeb. Dowiaduje się też, jak powinien je stosować, jeśli zależy mu na skuteczności tej metody. Pacjent otrzymuje też specjalny wpływ wybielający. Ten trafia na nakładki, które są zakładane jedynie w nocy, aby mogły pracować wtedy, gdy pacjent śpi.