Już sama konieczność płacenia zbyt wysokich podatków powoduje w nas nerwowość. Kiedy zatem stajemy przed obowiązkiem wypełnienia formularza rozliczenia rocznego PIT, dla wielu osób jest to wręcz kara. Tak naprawdę jednak, nie ma się czym stresować, gdyż rozliczenia podatkowe nie są już tak skomplikowane jak jeszcze kilka lat temu. Oczywiście, nie jest to coś co robimy z wielką przyjemnością, ale nie jest to również zadanie szczególnie uciążliwe dla większości osób. Tym bardziej, że obecnie formularze możemy również wypełniać i składać online.

PIT-37 – kto korzysta z tego formularza?

Z formularza o sygnaturze PIT-37 korzystają wszyscy ci podatnicy, którzy swoje wynagrodzenie oraz zarobki deklarują na podstawie rozliczenia dokonanego przez płatnika. Są to osoby, które pracują w oparciu o umowę o pracę, umowy cywilnoprawne, lub też pozyskują zarobki z tytułu pełnionych funkcji albo konkursów. W ich przypadku, rozliczenia wykonują podmioty, które dokonują wypłat, a zatem ich pracodawcy, czy chociażby zleceniodawcy.

Jeśli zatem wypełniamy PIT-37, otrzymujemy kwotę netto i nie obchodzi nas tak naprawdę to, czy obliczenia zostały wykonane prawidłowo oraz czy zaliczki na podatek odprowadzono w terminie. Wówczas również, wypełniany formularz rozliczenia podatkowego, na podstawie danych przekazanych nam przez płatnika właśnie.

wybór pit 37
Wybór deklaracji podatkowej PIT 37 w programie PIT Format

PIT-37 przez Internet – jak to zrobić?

Wielu osobom wydaje się, ze wypełnianie i składanie deklaracji podatkowych przez Internet jest dość skomplikowanym zadaniem. Okazuje się jednak, że może sobie z nim poradzić dosłownie każdy! Również osoby, które nie mają zbyt obszernego doświadczenia z obsługą komputera, czy korzystaniem z sieci. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiednich narzędzi, które przeprowadzą nas krok po kroku przez cały ten proces i pozwolą nam szybko poradzić sobie ze złożeniem formularza.

Do takich narzędzi z pewnością należy program Pit Format, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podatników. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż korzystanie z niego jest wyjątkowo łatwe. Intuicyjna obsługa oraz podpowiedzi czy automatyczne uzupełnianie niektórych pól, znacząco skracają czas potrzebny na wypełnienie deklaracji PIT-37. Dzięki takim funkcjom, nasze rozliczenie roczne będzie gotowe w kilkanaście minut, więc zdecydowanie warto spróbować.

część formularza pit 37
Widok części aktywnego formularza PIT 37 w programie PIT Format

Niezwykle istotne jest to, że Pit Format jest programem zupełnie darmowym, który możemy pobrać na własny komputer, lub też wypełniać deklarację online. Udostępnia on użytkownikom wszystkie formularze, nie tylko najpopularniejszy PIT-37, a także niezbędne załączniki do nich. W jednym miejscu mamy zatem dostęp do wszelkich dokumentów, jakich możemy potrzebować. Dodatkowo, dzięki Pit Format, możemy także przesłać gotową deklarację podatkową do urzędu skarbowego drogą elektroniczną, co jest naprawdę dużym ułatwieniem dla każdego podatnika.

Jeśli zatem chcemy szybko poradzić sobie z załatwieniem formalnością związanych z rocznym rozliczeniem PIT, warto wejść na pit-format.pl i skorzystać z programu, który nam to umożliwi.

1 thought on “Jak rozliczyć pit 37 przez Internet?

  1. Rozliczając PIT nie zapominajmy też o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na cel OPP. Więcej informacji o tym można znaleźć tutaj. Przekazanie 1% nic nie kosztuje, a może pomóc wielu osobom.

Comments are closed.