poprawne mycie wyciskarki Wyciskanie soku z użyciem wyciskarki jest bardzo proste. Ale niestety mycie już nie jest taką przyjemnością. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest ono niezbędne. Warto więc dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak wyciskarki się myje. Jest to ważne i warto wiedzieć dlaczego mycie powinno być realizowane i jaki ma wpływ na urządzenie.

Mycie wyciskarki

DLA NASZEGO ZDROWIA – resztki miąższu zostają w nieumytym urządzeniu i są pożywką dla bakterii, pleśni czy innych drobnoustrojów. Wyciśnięcie soku w nieumytym urządzeniu sprawi, że te składniki pojawią się w naszym soku

DLA ZDROWIA WYCISKARKI – resztki soku będą wysychać i stworzą osad, który będzie działał jak papier ścierny i będzie niszczył urządzenie.

jak należy myc wyciskarkę? DLA LEPSZEJ WYDAJNOŚCI – jeśli wyciskarka nie będzie dobrze umyta po wyciskaniu soku, wtedy włókna będą zasychać w mikrootworach i sitko nie będzie w stanie soku przygotowywać w sposób efektywny. Nie ma na świecie wyciskarki, która nie wymaga mycia. Każde urządzenie, również takie najdroższe należy rozkładać na części po skończonym użytkowaniu, by je następnie dokładnie umyć. Nie ma takiej wyciskarki, która będzie nadawała się do mycia w zmywarce. Związane jest to z tym, że są tam elementy gumowe, które mogą ulegać zniszczeniu przy gorącej wodzie oraz detergentach. Po drugie zmywarka nie będzie w stanie umyć takie urządzenia w dokładny sposób przez trudnodostępne elementy.

Trzeba pamiętać, że możliwość przepłukania urządzenia na biegu nie będzie nam zastępować mycia. Pionowe modele wyciskarek mają często możliwość płukania na biegu. To pozwala nam usunąć nadmiar miąższu, który jest zgromadzony wewnątrz korpusu. Jednak przepłukanie pobieżne nigdy nie usunie drobinek w zakamarkach. Wybierając wyciskarkę warto sprawdzić jak będzie wyglądać proces jej mycia. Jeśli stajemy przed kupnem warto sprawdzić jak będzie można myć urządzenie. Jest wiele ważnych elementów, ale kwestia mycia jest szczególna.

czyszczenie wyciskarki Tak naprawdę właśnie od niej zależy czy urządzenie może być praktycznie wykorzystywane. Musimy pamiętać, że jeśli mycie okaże się dla nas nadmiernie uciążliwe to bardzo szybko okaże się, że po prostu nie będzie się chciało z takiego urządzenia korzystać i odłożymy swoją wyciskarkę w kąt. Dobrze będzie wybierać takie wyciskarki, których możliwość mycia będzie zdecydowanie większa, ponieważ będą występować takie elementy ułatwiające mycie jak między innymi specjalne szczotki, które pozwolą usunąć zabrudzenia nawet w miejscach, które nie są dostępne wygodnie i których nie umyje się płukaniem wodą.