Zarówno kawa i herbata powinny być obowiązkowym wyposażeniem firmy. Bo kto może wyobrazić sobie początek dnia bez kawy lub herbaty? No właśnie, nikt. Nie zawsze mamy czas wypić ją w domu przed wyjściem do pracy, dlatego w firmie pracownicy powinni mieć zapewniony stały dostęp do tych napojów.

Pozytywne efekty działania kawy  znane są wszystkim, a jej znakomity smak pozwala na chwilę relaksu jednocześnie delektując się wyśmienitym smakiem. Kawa daje duży zastrzyk energii, dzięki czemu łatwiej jest pracować. Dobra kawa podtrzymuje bystrość umysłu i wspomaga także procesy pamięciowe. Wpływa korzystnie na układ nerwowy, przyspiesza przepływ impulsów nerwowych, dzięki czemu sprawniej myślimy.

W pracy biurowej jest to bardzo ważne, gdyż koncentracja i dobra pamięć znacząco wpływa na jakość wykonywanej pracy. Bez wątpienia kawa jest symbolem nowoczesności i świadczy o prestiżu firmy. Nie ważne czy mówimy o kawie ziarnistej, w kapsułkach czy mielonej, każdy jej rodzaj świadczy o dbałości właściciela o pracowników, podobnie jak ergonomiczne krzesła, nowoczesne biurka, najnowsze modele komputerów. Oczywistym jest, że im większe udogodnienia tym pracownik będzie bardziej zadowolony. Mając możliwość korzystania z ekspresu do kawy, oszczędzają więcej czasu niż gdyby mieli do wyboru tylko kawę sypaną, którą trzeba zaparzać. Możliwość korzystania z takiego ekspresu znacząco poprawia atmosferę w pracy. Często pracodawcy decydują się wydzielić specjalne pomieszczenie na terenie biura, gdzie pracownicy mogą usiąść napić się kawy i chwilowo odprężyć, by za chwilę zadowoleni i pełni sił oraz pomysłów mogli znów wrócić do swoich obowiązków.

Dostęp do kawy w firmie także wpływa pozytywnie na relacje z klientami. Dobra kawa świadczyć będzie o dbałości właściciela o swoich pracowników, a kontrahent na pewno to doceni i zdecyduje się na współpracę z tą właśnie firmą. Kawa nie pozostaje bez znaczenia dla naszego organizmu, bo także posiada szereg cennych właściwości dla, których warto ją pić. Jak wiadomo, nie każdy lubi smak kawy i to jest zrozumiałe, w końcu każdy ma własne wyczucie smaku, dlatego oprócz kawy obowiązkowym wyposażeniem biura powinna być także herbata, a w szczególności zielona.

Herbata, to zdrowa alternatywna dla małej czarnej czy napojów energetycznych. Zawarta jest w niej teina, czyli odpowiednik kofeiny, podobnie tak jak kawa wykazuje właściwości pobudzające. W skład zielonej herbaty oprócz teiny wchodzą także: tanina, pochodne ksantyny i teofilina. Dzięki tym związkom, zielony napar pomoże w pozbyciu się uczucia senności i znużenia, za to pobudzi i doda sił. Warto dodać, że działanie pobudzające ma świeży wyciąg uzyskany po 3 minutach parzenia.

Najlepsza herbata zwiększa zdolność zapamiętywania, a przede wszystkim odpręża i łagodzi zdenerwowanie, dlatego osoby nerwowe powinny sięgać właśnie po herbatę. Wypicie jednej filiżanki herbaty w pracy wpływa korzystnie na efekty pracy, a do tego pozytywnie wpływa na relacje z innymi współpracownikami. Tak jak widać zarówno kawa jak i herbata pozytywnie wpływają na nasz organizm, a wypicie tych napoi w biurze zwiększa efektywność pracy, dlatego nie powinno ich zabraknąć w żadnym biurze.