zderzenie smartfona z chodnikiem

Kupując telefon na firmę często możemy spotkać się z problemami w reklamacji produktu, głównie wynika to z faktu, że firma jest inaczej postrzegana przez prawo aniżeli typowy konsument nie posiadający działalności gospodarczej lub po prostu kupujący jako osoba prywatna, a nie jako firma. Reklamując uszkodzenia wynikające z użytkowania (np. potrzaskany ekran) zwykle spotkamy się z odmową uznania i tym samym będzie trzeba zakupić nowy smartfon. Można by jednak tego uniknąć…

Jeżeli zakupiłeś smartfony dla swoich pracowników, dobrze będzie od razu pomyśleć także o odpowiedniej ochronie. Mówiąc „ochrona” użytkownicy w pierwszej kolejności mają na myśli etui na telefon, o tym temacie pisaliśmy w poprzednim artykule, drugim sposobem na wzmocnienie ochrony jest zakup szkła hartowanego, które nakładane jest na ekran smartfona i stanowi dodatkową warstwę między ekranem a światem zewnętrznym.

Wysokiej jakości szkło hartowane stanowi doskonałą ochronę przeciw zadrapaniom, jest w stanie ochronić ekran smartfona nawet podczas upadku na niego ostrych przedmiotów, kluczy. Może zminimalizować ilość uszkodzeń powstałych podczas upadku telefonu na asfalt, beton czy podłogę. W sklepach internetowych jak moVear.pl znajdziemy szkła hartowane wykonane w technologii 2.5D lub 3D, które jeszcze lepiej chronią nie tylko sam ekran, ale cały przedni panel urządzenia. Wszystko to za sprawą specjalnych zaokrągleń, które pochłaniają energię uderzenia również na bokach zakrzywionego ekranu Infinity. Szczególnie sprawdzają się podczas ochrony takich telefonów jak Samsung Galaxy S9, Galaxy S10, czy też Huawei P20 Pro – w zasadzie wszystkich smartfonów, które posiadają ekrany z zaokrągleniami.

smartfon leży sobie na biurku

Podczas zakupu szkła hartowanego na firmowe telefony, warto zwrócić uwagę na ich kompatybilność z etui oraz czy są to szkła dedykowane dla danego modelu telefonu. Szkła uniwersalne niestety nie oferują tak wysokiej ochrony, jak szkła uszyte na miarę danego modelu telefonu. Dedykowane szkło zwykle oznacza lepsze dopasowanie do ekranu, co za tym idzie również oferuje znacznie większy poziom ochrony ekranu wyświetlacza.

Wybierając szkło hartowane musimy zwrócić uwagę również na jego jakość wykonania. Te najlepsze szkła osiągają poziom twardości rzędu 9H. Oczywiście mowa o skali Mohsa, która zawiera się pomiędzy 1 a 10, gdzie poziom 10 oznacza, że dany przedmiot/minerał może być zarysowany na przykład diamentem, który uznawany jest za najtwardszy minerał.

Istotnym elementem są także dodatkowe zalety w postaci na przykład zastosowania powłoki oleofobowej na szkle, dzięki czemu pracownik posiadający smartfon z takim szkłem będzie w stanie szybciej i łatwiej eliminować odciski palców i inne zabrudzenia z powierzchni szkła (ekranu).

Wybór szkła hartowanego na firmowy telefon z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań, podczas zakupu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak, gdy już wybierzemy idealne szkło warto go kupić i zainstalować na firmowych smartfonach, albowiem dzięki nim skutecznie zwiększymy żywotność telefonów, przy okazji minimalizując też koszty w firmie, co jak wiemy jest bardzo istotnym elementem prowadzenia każdego przedsiębiorstwa.